افسنتین و سرطان

افسنتین و سرطان

هیچ پنهان نیست که دنیای طبیعی شگفتی های زیادی را در خود جای داده است . دانشمندان و محققان ، علل اساسی سرطان را جستجو می کنند و به دنبال معالجه و درمان این بیماری مخوف هستند ، آنها اغلب خود را به پایه های اصلی زندگی یعنی طبیعت نزدیک تر می کنند.

 

گیاهان که بخشی از خلقت خداوند هستند ، غالباً کلید موفقیتهای زیادی در مبارزه با سرطان هستند. کمال افتخار است که بسیاری از این مخلوقات و مخصوصا گیاهان برای نیاکان ما به خوبی شناخته شده بودند و اساس بسیاری از روشهای درمانی طبیعی را در مقابل بیماری ها تشکیل می دادند.

 

در طول قرن ها ، با پیشرفت علم  ، این گیاهان درمانی نادیده گرفته و فراموش شده و داروهایی با عوارض جانبی زیاد جای خود را در بین مردمان باز کردند .  اخیراً تحقیقات انجام شده در مورد درمان های سرطانی دوباره قدرت درمانی این گیاهان را آشکار کرده است.

 

آخرین مورد از این کشفیات اخیر افسنتین است ، گیاهی است که از گذشتگان برای درمان مالاریا استفاده می شده است. اما مطالعات اخیر نشان می دهد که افسنتین  ممکن است درمانی مؤثرتر برای انواع سرطان های مختلف باشد.

 

افسنتین چیست؟

معمولاً به عنوان Wormwood، Mugwort، absinthium، Absinthe، wormwood great and معمولی، کرم چوب absinthe، زنجبیل سبز، madderwort شناخته می شود،  گیاهی چند ساله از خانواده Compositae است  متعلق به جنس Artemisia. جنس Artemisia دارای بیش از ۱۸۰ گونه مرتبط از جمله Mugwort ، Sea Wormwood و Field Wormwood است. این گیاه بومی مناطق معتدل اوراسیا و شمال آفریقا است و بطور گسترده در کانادا و شمال ایالات متحده کشت می شود. تمام خانواده از نظر تلخی شدید در تمام قسمت های گیاه قابل توجه است .طعم تلخ چوب کرم از absinthin و artabsin موجود در گیاه می آید.

 

افسنتین یک گیاه چند ساله و ماندگار ، معطر  است که حدود یک و نیم متر رشد می کند. این گیاه به طور طبیعی در زمین های غیرقابل کشت ، خشک ، در دامنه های صخره ای و در لبه های مزارع رشد می کند. خاکهای حاصلخیز، نسبتاً حاصلخیز ، رطوبت خشک تا متوسط ​​را ترجیح می دهد. این گیاه گاهی تا قطر ۲ تا ۵ سانتی متر قطر دارد که شاخه های جانبی کم عمق در ۶ جهت پخش می شود.

ساقه مستقیم است ،بلند ، شیار دار  ، شاخه دار و نقره ای با رنگ سبز است. برگها به صورت مارپیچ قرار دارند ، در قسمت بالا خاکستری مایل به سبز و در زیر سفید ، پوشیده از تریکوم های سفید نقره ای ابریشمی با برگهای پایه تا طول ۲۵ سانتی متر .گل به رنگ زرد کمرنگ ، لوله‌ای و سرهای خم شده کروی (کاپیتولا) ، این گیاه به عنوان یک گیاه زینتی پرورش داده می شود و به عنوان ماده ای در برخی شربت ها و همچنین برخی نوشیدنی های الکلی استفاده می شود.

گیاه کامل دارای بوی معطر می بخشد و طعم تند و تلخی دارد. بسیاری از گونه های خانواده Artemisia تمایل به خواص دارویی دارند.  چینی ها از آن به عنوان گیاه درمانی در قرن دوم میلادی استفاده کرده اند. در دهه ۱۹۷۰ باستان شناسان در حال حفاری مقبره شاهزاده گان ، یک لوح سنگی پیدا کردند که استفاده از افسنتین را به عنوان درمانی برای مالاریا توصیه می کرد.

این کشف  به شناخت بیشتر  خواص دارویی گیاه افسنتین و استفاده از آن در نسخه های شفابخش طبیعی دامن زده است. محققان دریافتند که عصاره افسنتین ، حقیقتا درمانی موفق برای مالاریا بود. این امر دانشمندان را به تحقیق بیشتر و بررسی سایر خواص درمانی افسنتین برانگیخت. کمترین چیزی که آنها پیدا کردند تعجب آور بود….

 

افسنتین، سرطان ، آهن و آرتمیسینین

تمام سلولهای بدن به وجود آهن جهت تقسیم و تکثیر نیاز  دارند. برای جذب آهن لازم ، سلول ها دارای “گیرنده ترانسفرین” هستند. اکنون یکی از ویژگیهای اساسی بیماری سرطان ، روند غیر طبیعی تقسیم سلولی و تکثیر آن است. سلولهای سرطانی به طور معمول با سرعت بیشتری نسبت به سلولهای سالم تقسیم و تکثیر می شوند.

برای تحقق این امر ، سلولهای سرطانی به ذخایر بیشتری از آهن نیاز دارند ، بنابراین تعداد بیشتری گیرنده “ترانسفرین” را توسعه می دهند. به عنوان مثال ، سلولهای سرطانی پستان ۵ تا ۱۵ برابر بیشتر از “گیرنده های ترانسفرین” نسبت به سلولهای سالم طبیعی پستان دارند و بنابراین منابع بیشتری از آهن را جمع می کنند.

محققان در مورد تأثیر افسنتین  بر سلولهای سرطانی دریافتند که می توانند با استفاده از ترکیبی بنام “هلوترانسفرین” میزان آهن موجود در سلولهای سرطانی را کاهش دهند.Artemisinin گیاه افسنتین دشمن طبیعی سلولهای سرطانی غنی از آهن است ، به همین دلیل است که چنین درمانی موفقیت آمیز برای مالاریا انجام می شود. تضعیف سطح آهن در سلولهای سرطانی باعث اتصال Artemisinin با سلول ، متوقف کردن تقسیم و تکثیر آن و مجبور ساختن خود تخریبی سلول های سرطانی  می شود.   Artemisinin بیش از ¾ سلولهای سرطانی را میکشد ، در حالی که سلولهای سالم را دست نخورده باقی می گذارد.

این به چه معنی برای بیماران سرطانی است….

مطالعات در مورد تأثیر افسنتین به عنوان یک درمان سرطان در حال انجام است ، اما چشم انداز خوب است. این تحقیقات نشان می دهد که این روش درمانی برای اشکال تهاجمی تر سرطان ، جایی که تقسیم سلولی و تکثیر سریعتر است و سلولهای سرطانی برای زنده ماندن و شکوفایی بیشتر وابسته به آهن هستند ، مؤثر تر است.در حالی که تحقیقات حاضر بر روی سرطان سینه متمرکز است ، تمام نشانه ها نشان می دهد که درمان افسنتین در برابر طیف وسیع تری از سرطان ها از جمله سرطان لوزالمعده و لوسمی مؤثر است.

یک بار دیگر به نظر می رسد که دنیای طبیعی پاسخ هایی برای ترمیم و حفظ سلامت کلی ما دارد. افسنتین جدیدترین کشف مجدد است که نشان می دهد چقدر در مورد طبیعت درمانهای طبیعی را فراموش کرده ایم.گیاهان و گیاهانی که باغ آفرینش خدا را تشکیل می دهند اسرار لازم را برای سالم ماندن و بدون سرطان دارند.

 

در کل….

سرطان رشد غیرطبیعی سلول ها است که به شیوه ای کنترل نشده و در بعضی موارد گسترش می یابد. بسیاری از داروهای ضد سرطان با عوارض جانبی زیادی در بازار موجود هستند. بنابراین هدف ما معرفی گیاه دارویی افسنتین اشیرین است که ۱۰۰۰ برابر بهتر از شیمی درمانی است. در شیمی درمانی ، برای هر ۵ سلول سرطانی ممکن است یک سلول طبیعی از بین برود اما یک مطالعه جدید نشان داد که افسنتین می تواند تا ۱۲۰۰۰ سلول سرطانی را برای هر ۱ سلول سالم که ممکن است روی آن تأثیر بگذارد از بین ببرد.

ماده موثره ای که باعث می شود افسنتین شیرین  دارای چنین خاصیت درمانی معجزه وار شود ، آرتمیسینین است. ترکیب فوق العاده غلیظ  افسنتین و آهن می تواند سلولهای سرطانی را در حالی که سلولهای سالم را به تنهایی ترک می کند هدف قرار دهد.

این ترکیب به ویژه در مبارزه با سرطان سینه مؤثر است.  سلولهای سرطانی به اندازه سلول سالم در از بین بردن مولکولهای آهن آزاد شناور موفق نیستند. این ضعف باعث می شود وجود آهن به طور کلی باعث ایجاد محیطی استرس زا برای سلولهای سرطانی شود.

این ترکیب بر روی خاصیت کلی سلولهای سرطانی در میزان بالای آهن آنها کار می کند. به ویژه سلولهای سرطانی پستان ممکن است حاوی ۱۵ برابر بیشتر گیرنده های آهن نسبت به سلولهای اطراف باشند ، به همین دلیل ممکن است این دوتایی آهن- آرتمیسینین حتی تأثیر عمیقی بر سرطان پستان داشته باشد.

“Artemisinin با آهن واکنش نشان می دهد  تا رادیکالهای آزاد ایجاد شود که باعث مرگ سلول ها سرطانی می شوند”. آرتمیسینین و مشتقات آن برای انگل های مالاریا سمی هستند و باعث ایجاد تغییرات ساختاری غشای خاص در مرحله گلبول های قرمز می شوند که انگل ها را از بین می برد.

WHO  DR روشهای ترکیبی مبتنی بر آرتمیسینین را به عنوان درمان خط اول برای مالاریا  توصیه می کند زیرا با  آهن زیاد در انگل ها واکنش نشان می دهد تا رادیکال های آزاد تولید شود و سپس دیواره های سلولی مالاریا- انگل را از بین ببرد.گیاه دارویی افسنتین  به عنوان ضد مالاریا ، ضد انگلی ، ضد قارچ ، ضد میکروب ، ضد التهاب قوی  عمل میکند.

لطفا به این مقاله علمی امتیاز بدهید
تعداد رای ها: 13 میانگین امتیاز: 4.4
  • تاریخ انتشار: 2020/01/08
  • بازدید : 1567
  • دیدگاه : 0
درباره نویسنده
فروشگاه اینترنتی گیاهان دارویی سید عطار سید موسوی

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

هشت + یازده =

سبد خرید
There are no products in the cart!
مجموع
تومان0
جمع کل
تومان0
خرید محصول بیشتر
0
لیست علاقه مندی 0